Portal_background_image

استاندار مركزي: اطلاع رساني دقيق و شفاف وظيفه مهم روابط عمومي هاست

آقازاده استاندار مرکزی در آیین گرامیداشت روز ازتباطات و روابط عمومی ، گفت: اطلاع رسانی دقیق و شفاف از اقدامات و دستاوردهای هر سازمان رسالت مهم روابط عمومی هاست که در آگاهی بخشی به جامعه و مدیریت افکار عمومی نقش مهمی دارد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: 27 اردیبهشت ماه روز ارتباطات و روابط عمومی فرصتی برای یادآوری و مطرح کردن تلاش های بی وقفه و شبانه روزی فعالان عرصه روابط عمومی است .

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی ها از ارکان مهم مدیریت افکار عمومی در جامعه هستند ، بیان کرد: اطلاع رسانی دقیق، شفاف، به موقع و صحیح از اقدامات، دستاوردها، اتفاقات و رویدادهای هر سازمان رسالت مهم روابط عمومی هاست که در آگاهی بخشی به جامعه و مدیریت افکار عمومی نقش مهمی دارد.

استاندار مرکزی گفت: فضای مجازی رویکرد رسانه ای را تغییر داده و اخبار به سرعت در این فضا منتشر و در اختیار افراد قرار می‌گیرد که این امر وظیفه روابط عمومی ها را برای انتشار اخبار صحیح و مقابله با اخباری که حقیقی نیستند، سنگین تر می کند.

وی افزود: روابط عمومی ها باید با علم و دانش و مدیریت افکار عمومی چابکتر عمل کرده و فضای رسانه ای موجود را که می تواند هم فرصت باشد و هم تهدید، مدیریت نمایند.

آقازاده تصریح کرد: استان مرکزی از روابط عمومی های قوی برخوردار است و باید با حمایت و تقویت جایگاه روابط عمومی ها از این ظرفیت بخوبی بهره گرفته شود.

خزائی پور مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری نیز گفت: ارتباطات و تبلیغات در روابط عمومی از وظایفی است که بیشتر شناخته شده در حالیکه پژوهش و افکار سنجی نیز از مقوله های مهمی است که روابط عمومی ها باید در دستور کار داشته باشند.

مدیر کل روابط عمومی استانداری تصریح کرد: توجه بیشتر به جایگاه روابط عمومی های استان در راستای توسعه ارتباطات و اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه امری ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

خزائی پور از روابط عمومی‌ها به عنوان آیینه تمام نمای یک سازمان یاد کرد و گفت: روابط عمومی منظر و جلوه گاه هر سازمان است که می‌تواند با عملکرد مثبت یا منفی خود،‌ در سرنوشت آن سازمان تأثیر گذار باشد.

وی بر ایجاد تعامل روابط عمومی با رسانه ها تاکید کرد و افزود: روابط عمومی ها مهندسی افکار عمومی را عهده دارند و باید فعالانه، هوشمندانه و منسجم در راه اعتلای نظام ارتباطی نقش آفرینی کنند و با ترغیب افکار عمومی سبب ایجاد آرامش در حوزه های مختلف شوند که در این راستا رسانه ها بعنوان بازوان روابط عمومی باید مورد توجه قرار گیرند.

گفتنی است در این آیین  بیانیه روز روابط عمومی قرائت شد و از مدیران روباط عمومی دستگاه های اجرائی استان و پیشکسوتان عرصه ارتباطات و روابط عمومی با اهدای لوح تقدیر شد.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها