Portal_background_image

معاون سياسي استاندار : روابط عمومي و رسانه 2 ركن سرنوشت ساز زنجيره اطلاع رساني هستند

اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در نشست مشترک مدیران روابط عمومی با اصحاب رسانه استان، گفت: روابط عمومی و رسانه ها 2 رکن سرنوشت ساز در جریان سازی آگاهانه و در زنجیره اطلاع رسانی هستند.

اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اظهار کرد:  روابط عمومی و رسانه تکمیل کننده همدیگر هستند و باید در سایه همپوشانی موثر بهترین بازده را در جریان اطلاع رسانی هدفمند، شفاف و موثر داشته باشند.

وی ادامه داد: روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان و کشور زبان گویای دولت محسوب می شوند و باید رهیافت هایی داشته باشند تاضمن تقویت سرمایه اجتماعی و مشارکت جویی هدفمند، نشاط و امید در جامعهرا افزایش داده و آگاهی را بهبود بخشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: روابط عمومی ها باید اخبار را در کوتاهترین زمان به صورت دقیق و شفاف در اختیار خبرنگاران قرار دهند و رسانه ها نیز در استان مرکزی باید برای آشنایی مردم با اقدامات و فعالیت های دولت و دستگاه های اجرایی در جامعه در انتشار اخبار صحت، دقت و سرعت را در دستور کار خود قرار دهند.

وی ادامه داد: تصویری که از استان مرکزی توسط رسانه ها و خبرنگاران منتشر می شود باید امیدبخش ، واقعی و توسعه محور باشد و به پیوست های اجتماعی و انگیزه مداری دامن بزند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی بر حمایت روابط عمومی ها از رسانه های مکتوب استان تاکید کرد و گفت: رسانه ها باید آخرین گروهی باشند که از مشکلات اقتصادی جامعه و دستگاه ها دچار آسیب احتمالی می شوند.

اکرمی ادامه داد: نحوه تعامل روابط عمومی ها با نشریات نیازمند رتبه بندی است و در صورتی که روابط عمومی ها با خبرنگاران تعامل ندارند باید رسیدگی شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: نگاه روابط عمومی ها به رسانه ها نباید گزینشی باشد بلکه برای آگاهی و اطلاع مردم از فعالیت دستگاه ها ی اجرایی باید از ظرفیت تمامی رسانه ها بهره گیری شود.

 مقدسی ادامه داد: روابط عمومی ها وظیفه اطلاع رسانی اقدامات و فعالیت های دستگاه ها اجرایی استان به مردم را برعهده داشته و می طلبد که توجه به این بخش با حساسیت در دستور کار باشد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی مدیران به دلیل بی اطلاعی از خدمات و اثر بخشی روابط عمومی از این ظرفیت غافل شده اند که باید زمینه هرچه فعال تر شدن این نهادها در دستگاها فراهم شود.

مدیرکل روابط عمومی  و امور بین الملل استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: تعامل بین روابط عمومی ها و رسانه ها کلید افزایش اطلاع رسانی و آگاهی رسانی به جامعه است.

خزایی پور افزود: روابط عمومی بدون رسانه معنایی ندارد و این نشست ها با هدف افزایش تعامل بین این نهادها برگزار شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 136 رسانه بومی دارای مجوز و پروانه فعالیت در این استان وجود دارد که 104 مورد این رسانه ها مکتوب هستند.

حجت الاسلام دانشی افزود: 10 درصد این رسانه ها فعال هستند و بقیه به دلایل مشکلات مالی و چاپی اقدامات مقطعی داشته و یا غیر فعال هستند.

وی ادامه داد: 32 پایگاه خبری و 35 نمایندگی نشریات سراسری در استان مرکزی فعالیت است و تمامی خبرگزاری های رسمی کشور در این استان نمایندگی دارند.

گفتنی است در این نشست مدیر عامل خانه مطبوعات استان نیز سخنانی را بیان کرد و تعدادی از مدیران روابط عمومی و اصحاب رسانه به بیان نظرات و مسائل و مشکلات پرداختند.

 


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها