Portal_background_image

با حضور مديركل روابط عمومي استانداري ؛ نشست هماهنگي برگزاري آيين بزرگداشت سالگرد ارتحال امام راحل و قيام خونين 15 خرداد برگزار شد

مصطفی عرب مدیر کل روابط عمومی استانداری در نشست برنامه ریزی مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام پانزدهم خرداد، گفت: استان مرکزی زادگاه بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی است لذا با توجه به تاکیدات استاندار مرکزی، مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد باید هر چه باشکوه تر برگزار شود.

 مصطفی عرب مدیر کل روابط عمومی استانداری افزود: ستاد برگزاری این دو مراسم به ریاست استاندار مرکزی در چندین جلسه در استانداری برگزار شده و در این جلسات ضمن تصویب مصوباتی بر هر چه باشکوه برگزارشدن این دو مراسم تاکید شده است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری مرکزی ادامه داد: برهمین اساس در شهرستان های استان هم توسط فرمانداران و با هماهنگی دیگر دستگاه های اجرایی در چندین نشست برنامه های مناسب و درخور شان این ایام تدارک و برنامه ریزی شده است.

عرب خاطر نشان کرد: در شهرستان خمین نیز که زادگاه امام خمینی (ره) است، برنامه های ویژه از جمله حضور اعضای شورای اداری استان مرکزی و سخنرانی پیش بینی شده است.

وی افزود: تمهیدات لازم برای اعزام زائران سه شهر اراک، ساوه، و زرندیه به مرقد امام در روز چهاردهم  خرداد توسط کمیته اعزام نیز انجام پذیرفته است.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری هرچه باشکوهتر این مراسم، دلبستگی مردم به ویژه جوانان به نظام را نشان می دهد. به خصوص در این برهه از زمان که دشمنان در برابر نظام جمهوری اسلامی تمام قد ایستاده اند.

مدیر کل روابط عمومی استانداری مرکزی در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: نسل جوان و نوجوان باید از اقداماتی که توسط خدمت گزاران آنها در کشور و استان رخ داده مطلع شوند، البته اگر این قشر از تحولات انجام شده بی اطلاع هستند، این ناشی از اهمال برخی از دستگاه های اجرایی است که این مورد در هر دستگاه باید آسیب شناسی گردد تا عیب کار مشخص و رفع شود.

عرب اظهار داشت: تدوین کتابی از دستاوردهای چهار دهه نظام جمهوری اسلامی در استانداری مرکزی در حال انجام است که امیدواریم تا دهه فجر امسال برای انتشار آماده شود و در دسترس عموم قرار گیرد.

 حجت الاسلام والمسلمین هاشمی نیز اظهار کرد: امام خمینی (ره) با راهبری نهضت مقدس انقلاب اسلامی، دین مبین اسلام و سیره اهل بیت (ع) را در ایران و نقاط مختلف جهان احیا کردند.

وی بیان کرد: تفکر و اندیشه امام راحل نه تنها سرتاسر ایران را در بر گرفت بلکه در مدت زمانی کوتاه به نقاط مختلف جهان صادر شد و امروز انقلاب اسلامی ایران الگوی آزادی خواهان جهان است. 

حجت الاسلام هاشمی ادامه داد: بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام راحل و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بهترین فرصت برای بازنگری در اهداف و آرمان های امام خمینی (ره) و نهضت انقلاب اسلامی است. 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه آیین بزرگداشت سالروز ارتحال امام راحل (14 خرداد) و قیام خونین 15 خرداد در 75 نقطه از استان مرکزی برگزار می شود، اظهار کرد: این آیین در اراک و خمین از ساعت 19 روزهای 14 و 15 خرداد برگزار می شود. 

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده 6 هزار نفر از این استان برای شرکت در مراسم 14 خرداد به مرقد مطهر امام خمینی (ره) در تهران اعزام می شوند.

حجت الاسلام هاشمی ادامه داد: برپایی نمایشگاه عکس امام روح الله، برپایی آیین سالگرد امام راحل در بقاع متبرکه، چاپ و انتشار وصیت نامه امام خمینی، گردهمایی بصیرتی بسیجیان در پایگاه و حوزه های مقاومت بسیج با موضوع تشریح و تبیین اندیشه های معمار کبیر انقلاب اسلامی و فضا سازی شهری از دیگر برنامه های ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد است. 

 


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها